نقد و بررسی بازی Saints Row The Third: Remastered

نقد و بررسی بازی Saints Row The Third: Remastered

نقد Saints Row The Third: Remastered . Just Cause 2 احتمالا بهترین نسخه مجموعه Just Cause محسوب می شود ولی خب حتی بهترین نسخه بودن در فرنچایزی مثل Just Cause که تاکنون ۴ نسخه اصلی از آن منتشر شده هم، نمی تواند عده ای از گیمرها را مجاب به تجربه آن نسخه ( که در این مورد Just Cause 2 باشد ) کند. در واقع حقیقت این است که بازی هایی که مشابه Just Cause هستند، اکثرا بازی های گذرایی محسوب می شوند که نه قرار است استانداردها را جا به جا کنند و نه به لطف برخورداری از یک داستان مفهومی یا گیم پلی و گرافیک انقلابی، در یادها باقی بمانند. چنین بازی هایی شاید تا سالیان سال در موردشان صحبت شود. ولی خب روی صحبت درباره این بازی ها، بیشتر با هیجانی است که سازندگان سعی دارند به مخاطبان خود القا کنند. بازی های با هزینه ساخت کمی را نمی شناسیم که توانسته اند در سبک خود، فرسخ‌ها جلوتر از بقیه رفته و تبدیل به بازی هایی نه تنها خاطره انگیز، بلکه حتی بحث برانگیز و ارزشمند تبدیل شوند.

 

 

 

 

بازی هایی مثل Just Cause صرفا به این هدف ساخته می شوند که برای چند ساعتی، مخاطبان خود را از جو و فضای دنیای واقعی دور کرده و آن ها را به انجام دادن کارهایی وادار کنند که در دنیای واقعی اگر غیرممکن نباشند، اما خیلی سخت بوده و به همان مفهوم غیرممکن بودن هم میل می کنند. نظرات و دیدگاه ها همیشه متفاوت هستند ولی خب شاید همین موضوع هم، یکی از دلایلی باشد که چنین بازی هایی همیشه پرطرفدار از آب در نمی آیند. البته که سری Just Cause مخاطبان خاص خود را دارد ولی دیده ایم که خیلی از گیمرها هم، هیچ رغبتی به تجربه این فرم بازی ها پیدا نمی کنند. کیفیت بازی در سبکی که دارد،

شاید قابل قبول باشد ولی خب مسئله این است که این سبک، سبکی نیست که هر گیمری را به خود جذب کند. این چنین بازی ها عموما مدت زمان زیادی در لیست پرفروش‌ترین بازی‌های هفته ( ۱۰ بازی پرفروش ) قرار نگرفته و خیلی زود سقوط می کنند. برای مدت زمان زیادی هم در موردشان صحبت نشده و کمتر می بینیم که در انجمن‌هایی نظیر ردیت، مورد بحث و بررسی قرار بگیرند. در پیج های شبکه های اجتماعی مثل توییتر، فیسبوک و اینستاگرام هم چندان ترند نیستند و حتی در گروه ها و کانال های تلگرامی نیز، به ندرتی اسمی از این چنین بازی ها برده می شود. چرا؟ بالاتر هم گفتیم. این بازی ها ذاتا فقط برای سرگرم کردن بازیکن برای مدتی نه چندان طولانی ساخته می شوند و در صنعتی مثل گیم و بازی سازی که روز به روز در حال پیشرفت است،

حرف های زیادی برای گفتن ندارند. اگرچه نسبت به خیلی از بازی های دیگر کمتر مورد توجه قرار می گیرند، در عین حال رسالت خود را به انجام رسانده و قابلیت راضی نگه داشتن همان درصدی که خود را از طرفداران این سبک می دانند را دارند.

 

نقد Saints Row The Third: Remastered

 

 

مقدمه ای که در آن فقط اسم سری بازی Just Cause آورده شد، بی ارتباط با بحث امروزمان نیست. اگر نقد و بررسی بازی Just Cause را خوانده باشید، در آن مطلب هم اسم سری Saints Row ذکر شد. اتفاقا خیلی وقت پیش هم با قسمتی دیگر از بخش روزی روزگاری و نقد و بررسی بازی Just Cause 2 همراه شما بودیم. سال ۹۶ هم، همان اوایل حضورم در گیمفا، در مورد عنوان Saints Row The Third صحبت کردیم. از قضا نقد و بررسی آن بازی هم در دسته نقد و بررسی بازی های قدیمی قرار می گرفت و پیش از تیتر، عبارت ” روزی روگاری ” نوشته شده بود. اگر درست خاطرم باشد، در نقد و بررسی بازی Saints Row The Third، این بازی را به فیلم های هندی تشبیه کردم. موضوعی که اتفاقا اعتراض برخی از کاربران را به همراه داشت.

 

 

 

به هر ترتیب، Saints Row The Third نیز رسالت خاص خود را دارد. نه تنها سومین نسخه از سری Saints Row، بلکه دو نسخه دیگر این مجموعه هم صرفا می خواستند مخاطبان خود را به روش خود، برای مدتی سرگرم کنند. Saints Row The Third نیز مثل بازی Just Cause 2، بازی نسبتا خوب، قابل قبول و به صورت نسبی، بازی با کیفیتی بود. با این حال، به خاطر سبک به خصوصی که داشت، نمی توانست هر گیمری را به خود جذب کند.

همان چیزی که در مورد سری Just Cause گفتیم، در رابطه با سری Saints Row هم صدق می کنند. عناوینی که نه در بطن خود یک داستان استثنایی دارند که مخاطب را به اعماق بازی ببرند و نه در خود خبری از یک انقلاب در زمینه گیم پلی یا گرافیک می دهند. با این حال، همان طور که قبلا هم در نقد و بررسی بازی SnowRunner گفته بودم، شخصا اعتقاد دارم که کسی که خودش را یک ” گیمر ” یا ” بازی باز ” می داند، باید سعی کند تا محدودیت های خود را به حداقل برساند. یک گیمر باید سعی کند تا در هر ژانری، دست کم بازی‌های ارزشمند و بزرگ آن سبک و ژانر را تجربه کند; کما این که از آن بازی لذتی نبرده و یا حتی آن را تمام نکند. به هر حال بهتر است که همواره حرفی را برای زدن درباره گیم داشته باشید.

 

نقد Saints Row The Third: Remastered

 

حتی اگر صحبت در مورد عنوانی است که رغبتی به تجربه اش نداشته اید. عنوان Saints Row The Third، با کیفیت ترین و بهترین نسخه سری Saints Row بود. این بازی از هر نظر، نسبت به نسخه های دیگر این مجموعه، بازی بهتری بود. اکنون، Saints Row The Third یک بار دیگر به بازار عرضه شده و این بار نه برای کنسول های نسل هفتمی Xbox 360 و PS3، بلکه در دسترس کاربران PS4 و Xbox One قرار گرفته است. در حالی که همه چیز خبر از نزدیک شدن به روزها و یا شاید هم ماه های پایانی نسل هشتم می دهند، عنوانی که یک روزی در سال ۲۰۱۱ پا به بازار گذاشت، یک بار دیگر هم منتشر شده است و این بار، در قالب یک ریمستر.

 

در روزهایی که ریمسترها، ریمیک ها و ریبوت ها در برخی موارد خیلی خوب عمل می کنند، Saints Row The Third هم شانس خود را امتحان کرده است. محصول استودیو Volition که اکنون زیرمجموعه Deep Silver محسوب می شود. در کنار سری Saints Row، دو بازی Agent of Mayhem و The Punisher محبوب ترین و معروف ترین بازی های Volition به شمار می روند. عنوان Saints Row The Third در قالب یک بازی نسل هفتمی که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد، بازی خوبی بود. اما سوال این جاست که آیا ریمستر این بازی هم می تواند کیفیتی قابل قبول را در سال ۲۰۲۰ و در آخرین ماه های نسل هشتم ارائه دهد؟ بحث ما امروز در گیمفا همین است! اگرچه این روزها همه حواس ها به امثال The Last of Us Part 2، Ghost of Tsushima، Cyberpunk 2077، Assassin’s Creed Valhalla و بازی هایی از این قبیل است، ولی Saints Row The Third Remastered هم شاید بتواند جایی برای خود بین بازی های تجربه شده توسط شما در سال ۲۰۲۰ پیدا کند.

اما اگر می خواهید که این بازی را از لحاظ کیفی بهتر بشناسید و در نهایت، با چشمانی باز می خواهید در رابطه با خریدن و یا نخریدن این بازی تصمیم بگیرید، پیشنهاد می کنم که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. در ادامه به صورت مفصل تر به عنوان Saints Row The Third Remastered و جزئیات آن خواهیم پرداخت.

عنوان Saints Row The Third در قالب یک بازی نسل هفتمی که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد، بازی خوبی بود. اما سوال این جاست که آیا ریمستر این بازی هم می تواند کیفیتی قابل قبول را در سال ۲۰۲۰ و در آخرین ماه های نسل هشتم ارائه دهد؟ بحث ما امروز در گیمفا همین است! اگرچه این روزها همه حواس ها به امثال The Last of Us Part 2، Ghost of Tsushima، Cyberpunk 2077، Assassin’s Creed Valhalla و بازی هایی از این قبیل است، ولی Saints Row The Third Remastered هم شاید بتواند جایی برای خود بین بازی های تجربه شده توسط شما در سال ۲۰۲۰ پیدا کند. اما اگر می خواهید که این بازی را از لحاظ کیفی بهتر بشناسید و در نهایت، با چشمانی باز می خواهید در رابطه با خریدن و یا نخریدن این بازی تصمیم بگیرید، پیشنهاد می کنم که تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. در ادامه به صورت مفصل تر به عنوان Saints Row The Third Remastered و جزئیات آن خواهیم پرداخت.

 

پیش تر هم در رابطه با بازی هایی که شبیه به سری Saints Row هستند صحبت کرده ایم. همان طور که در مقدمه هم اشاره شد، عموما این چنین بازی‌ها، با داستان خود سعی در تحت تاثیر قرار دادن مخاطبان خود ندارند. شاید هم به همین خاطر باشد که افرادی که اهمیت زیادی به داستان یک بازی می دهند، نتوانند با Saints Row مانندها به اندازه کافی ارتباط برقرار کنند. فراموش نکنید که Saints Row قصد ندارد شما را غرق یک داستان عمیق کند. ابدا هم سعی ندارد که یک کاراکتر به یاد ماندنی را در بازی خود خلق کند. حتی اگر از تعصبی ترین طرفداران سری Saints Row هم باشید، بعید می دانم که شخصیت خاصی را از این مجموعه در بین شخصیت های مورد علاقه خود قرار دهید.

مشاهده  بررسی بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds

در این چنین بازی ها، شخصیت پردازی نه که هیچ اهمیتی نداشته باشد، منتهی خب اولویت نیست. بازیکن هم قاعدتا این نکته مهم را باید بداند. عناوینی نظیر Saints Row بیشتر به درد گیمرهایی می خورند که گیم پلی را مهم ترین رکن یک بازی می بینند. در Saints Row، همیشه گیم پلی از بالاترین اهمیت برخوردار بوده است. بخشی که البته خوشبختانه، نسبتا هم قوی عمل کرده است. عموما ریمسترها، بازی هایی هستند که به شدت به جلوه های بصری خود اهمیت داده اند. جالب است که بدانید که پس از تجربه Saints Row The Third Remastered، همچنان گیم پلی بازی به نظر قدرتمند تر از گرافیک بازی می رسید! Saints Row The Third Remastered داستان بدی ندارد اما خب به شرطی که انتظاراتی که دارید هم، زیاد از حد نباشند!

 

 

نقد Saints Row The Third: Remastered

همان طور که بازی Saints Row IV، از لحاظ داستانی دنباله Saints Row The Third محسوب می شود،

بازی Saints Row The Third نیز از لحاظ داستانی، دنباله نسخه دوم سری Saints Row است. البته ذکر این نکته لازم است که شما برای این که داستان بازی را درک کنید، احتیاجی نیست که در جریان داستان نسخه های قبل باشید. از طرفی، داستان این مجموعه هم آن قدری عمیق نیست که واقعا بخواهید نسخه به نسخه، به دنبال کردن این داستان بپردازید. البته خب، طرفداران Saints Row شاید دوست داشته باشند که داستان کل این مجموعه را بدانند! اما Saints Row The Third Remastered از جایی آغاز می شود که شما، رئیس یک گروه خلافکاری در شهر Steelport و در سال ۲۰۱۴ هستید. گروهی که شما رهبری اش را بر عهده دارید، گروه ۳rd Street Saints نام داشته و دشمنان قدیمی شما دیگر از بین رفته اند. شخصی که توسط شما کنترل می شود، The Boss ( رئیس ) نام دارد. اولین مرحله بازی هم مربوط به دزدی از یک بانک است. The Boss قصد دارد تا گروهش، فراتر از صرفا یک گروه خلافکاری محلی باشد. شما و نزدیکانتان حکومت در این شهر را می خواهید. گروهی که شما رهبرش هستید، در نسخه قبلی موفق به نابود کردن گروه‌ها و رئیس‌های گروه های دیگر شده است. اکنون شما نه تنها یک گنگ، بلکه یک برند هم محسوب می شوید. از لباس گرفته تا نوشابه های انرژی زا. ولی خب در Saints Row The Third Remastered هم مثل هر بازی دیگری، باید با یک سری مشکلات دست و پنجه نرم کنید. این مشکلات و دست و پنجه نرم کردن ها، فونداسیون داستان بازی Saints Row The Third Remastered را تشکیل می دهند.

Saints Row The Third Remastered از جایی آغاز می شود که شما، رئیس یک گروه خلافکاری در شهر Steelport و در سال ۲۰۱۴ هستید. گروهی که شما رهبری اش را بر عهده دارید، گروه ۳rd Street Saints نام داشته و دشمنان قدیمی شما دیگر از بین رفته اند. شخصی که توسط شما کنترل می شود، The Boss ( رئیس ) نام دارد. اولین مرحله بازی هم مربوط به دزدی از یک بانک است. The Boss قصد دارد تا گروهش، فراتر از صرفا یک گروه خلافکاری محلی باشد. شما و نزدیکانتان حکومت در این شهر را می خواهید. گروهی که شما رهبرش هستید، در نسخه قبلی موفق به نابود کردن گروه‌ها و رئیس‌های گروه های دیگر شده است. اکنون شما نه تنها یک گنگ، بلکه یک برند هم محسوب می شوید. از لباس گرفته تا نوشابه های انرژی زا. ولی خب در Saints Row The Third Remastered هم مثل هر بازی دیگری، باید با یک سری مشکلات دست و پنجه نرم کنید. این مشکلات و دست و پنجه نرم کردن ها، فونداسیون داستان بازی Saints Row The Third Remastered را تشکیل می دهند.

 

 

نقد Saints Row The Third: Remastered

خبر خوب در مورد داستان بازی Saints Row The Third Remastered این است

که این داستان، حتی جذابیت های خاص خودش را دارد. هر چند که انتظار نمی رود این چنین عنوانی، از یک داستان عمیق بهره ببرد، ولی خب چه کسی از یک داستان جذاب بدش می آید؟ داستان بازی Saints Row The Third Remastered و ماجراهایی که برای شما و گروهتان پیش می آیند، گاهی اوقات واقعا جذاب هستند. خوشبختانه در بازی Saints Row The Third Remastered شما این فرصت را دارید که از داستان بازی لذت ببرید. اولا که ایده کلی، ایده بدی نیست. در پیاده سازی هم ضعیف عمل نشده است. شخصیت های بازی هم اگرچه همه جذاب نیستند، ولی خب تنوعی که دارند قابل تحسین است. شخصیت های Playa و Shaundi را می توان مهم ترین کاراکترهای بازی دانست. خب این دو شخصیت، از شخصیت پردازی قابل قبولی برخوردار هستند. هر دو را هم قبلا در نسخه های دیگر این مجموعه دیده ایم. متحدان دیگر شما را هم افرادی از صنف های مختلف تشکیل می دهند. از کشتی گیر گرفته تا خواننده! در واقع در Saints Row The Third Remastered شما با انواع و اقسام کاراکترها سر و کار دارید. به هر ترتیب، به داستان بازی می توان نمره قبولی داد. عنوان Saints Row The Third Remastered جزو آن دسته از بازی هایی است که تمرکز خود را بیشتر بر روی گیم پلی اش گذاشته است. با این حال، داستان بازی هم در وضعیت بدی به سر نمی برد و می تواند مخاطب را سرگرم کرده و با ماجراهای خود، وی را در فضای بازی نگه دارد. این همان چیزی است که خیلی از بازی های مشابه Saints Row The Third Remastered فاقد آن هستند.

عنوان Saints Row The Third Remastered بیشتر مورد علاقه افرادی است که بازی های شلوغ را دوست داشته و از فانتزی لذت می برند. از انواع و اقسام سلاح های بازی گرفته تا فرم صحبت شخصیت ها، دنیای بازی، حرکات شخصیت ها و حتی برخی از وسایل نقلیه و حتی برخی از ماموریت های اصلی و فرعی بازی، هیچ یک از این موارد تماما از قواعدی که در دنیای واقعی دیده می شوند، پیروی نمی کنند. خب البته سازندگان در تمامی این موارد، عملکرد قابل قبولی را داشته اند. شما با

عنوانی طرف هستید که اصطلاحا Gun Arsenal کاملی را در اختیارتان قرار می دهد، ماموریت های متنوع و جالبی را در مقابل شما گذاشته و در مجموع بازی هیجان انگیزی است.

از آن جایی که پیش از این نقد و بررسی نسخه اصلی و نسل هفتمی بازی Saints Row The Third را در سایت منتشر کرده ایم و از طرفی هم، طبیعتا تمرکز ریمستر این بازی بر روی گرافیک و جلوه های بصری بوده است، سعی می کنیم که خیلی به سراغ جزئیات گیم پلی بازی نرویم. پیش از این، در رابطه با جزئیات مربوط به گیم پلی بازی را در مطلبی تحت عنوان ” روزی روزگاری: شهری پر از آشوب، جنگی پر از اغراق | نقد و بررسی بازی Saints Row The Third ” صحبت کرده ایم. بنابراین در این مطلب، بیشتر به موارد پایه ای و نقاط قوت و ضعف گیم پلی بازی می پردازیم. احتمالا پیش از هر چیز، اولین موردی که نظر شما را به خود جلب خواهد کرد، بخش شخصی سازی بازی خواهد بود. خوشبختانه شما در Saints Row The Third برای ساخت کاراکترهای خود انتخاب های خیلی زیادی را در مقابل خود خواهید دید. حتی برخی از ویژگی‌هایی که اکنون در بخش شخصی سازی بازی Cyberpunk 2077 را می بینیم را نیز قبلا در Saints Row The Third دیده ایم! از مدل موهای مختلف گرفته تا حالت چهره و ریش و اکسسوری های مختلف. شما در Saints Row The Third Remastered ابدا هیچ محدودیتی را در این زمینه مشاهده نخواهید کرد.

مشاهده  نقد وبرسی بازی The last of us

در این بازی شما همچنین می توانید جنسیت کاراکتر خود را هم، خودتان انتخاب کنید. چیزی که البته این روزها برای ما گیمرها به یک عادت تبدیل شده و حتی در بازی هایی مثل Assassin’s Creed Odyssey هم این اجازه به گیمر داده می شود. این که چه سیاست هایی پشت این تصمیمات نهفته هستند بحث امروز ما نیست. البته این سیاست‌ها چندان به Saints Row The Third Remastered هم ارتباط پیدا نمی کنند! دست کم این بازی، عنوانی نیست که بخواهد مثل یک بمب در دنیا سر و صدا ایجاد کند. از طرف دیگر، جزو فرنچایزهای خیلی با سابقه دنیای گیم هم محسوب نمی شود.

 

جزو پرطرفدارترین ها هم نیست!

احتمالا بدون پیروی از هیچ سیاستی، بازی صرفا قصد دارد که به بازیکن آزادی عمل بدهد. کاری که به بهترین شکل ممکن هم در بازی پیاده سازی شده است. به طور کلی بازی Saints Row The Third Remastered یک بازی شلوغ است! این چنین بازی ها اگرچه گاهی اوقات خیلی ناشیانه، با امثال Grand Theft Auto مقایسه می شوند، ولی در واقع سبک و سیاق خاص خود را دارند. عنوان Saints Row The Third Remastered بیشتر مورد علاقه افرادی است که بازی های شلوغ را دوست داشته و از فانتزی لذت می برند. از انواع و اقسام سلاح های بازی گرفته تا فرم صحبت شخصیت ها، دنیای بازی، حرکات شخصیت ها و حتی برخی از وسایل نقلیه و حتی برخی از ماموریت های اصلی و فرعی بازی، هیچ یک از این موارد تماما از قواعدی که در دنیای واقعی دیده می شوند، پیروی نمی کنند. خب البته سازندگان در تمامی این موارد، عملکرد قابل قبولی را داشته اند. شما با عنوانی طرف هستید که اصطلاحا Gun Arsenal کاملی را در اختیارتان قرار می دهد، ماموریت های متنوع و جالبی را در مقابل شما گذاشته و در مجموع بازی هیجان انگیزی است.

 

 

عموما در بازی های مختلف، ماموریت های فرعی اولا وسیله ای هستند تا بازیکن را برای مدت زمان بیشتری در بازی نگه دارند. نه صرفا ماموریت ها، کلا فعالیت های جانبی گاهی اوقات روند پیشروی شما در داستان بازی را کمی کند می کنند. دومین نسخه اصلی از سری Saints Row اما، بازیکن را مجبور به انجام یک سری فعالیت های جانبی می کرد. در واقع شما باید به امتیاز Respect خاصی می رسیدید که بتوانید وارد یک ماموریت اصلی شوید. رسیدن به این امتیاز Respect چگونه بود؟ انجام دادن فعالیت های جانبی. خب اگرچه گنجانده شدن Side Activityها در یک بازی جهان باز واجب است، ولی خب وادار کردن بازیکن به انجام دادن این اکتیویتی‌ها، مورد پسند عام نیست. این مشکل در Saints Row The Third حل شده است. اکنون بازیکن برای ورود به مرحله اصلی، مجبور نیست که به سراغ فعالیت های جانبی برود. البته در Saints Row The Third Remastered هم انجام فعالیت های جانبی، شما را جلو خواهد انداخت.

 

با انجام دادن این چنین فعالیت ها، شما می توانید هم پول بیشتری به دست آورده و هم Respect کسب کنید. عملکرد Respect هم در بازی Saints Row The Third Remastered همان عملکرد XP در بازی های دیگر را دارد. بنابراین اگر دوست دارید که از توانایی‌های خود زودتر و بیشتر استفاده کنید، حتما انجام دادن ماموریت های فرعی و فعالیت های جانبی در دنیای Saints Row The Third Remastered را جدی بگیرید. در مجموع، Saints Row The Third Remastered آن قدر بازی سختی نیست که شما برای به اتمام رساندن آن، مجبور باشید همه Ability‌های خود را آنلاک کنید. با این حال، چه کسی دوست ندارد که از حداکثر توانایی شخصیت خود استفاده کند؟ آن هم در دنیای عنوانی مثل Saints Row The Third Remastered! خبر خوب دیگر هم این است که فعالیت های جانبی بازی اذیت کننده نبوده و هم از لحاظ زمانی بهینه هستند و هم تنوع خوبی دارند. همه ما می دانیم که مراحل فرعی، به جز موارد خاص، در صورتی که طولانی شوند، می توانند کمی آزاردهنده باشند.

 

سازندگان Saints Row The Third Remastered این موضوع را خیلی خوب می دانند و آن را هم رعایت کرده اند. از طرفی، به لحاظ تنوع هم، کلا فعالیت های جانبی بازی در وضعیت قابل قبولی به سر می برند. اگر به صورت کلی از گیم پلی بازی لذت ببرید، بعید است که Saints Row The Third Remastered به این راحتی ها برایتان تکراری شود. این بازی تقریبا تمام فاکتورهایی که باعث یکنواختی یک بازی می شوند را شناسایی کرده و دقیقا، بر خلاف آن ها عمل کرده است.

Saints Row The Third Remastered آن قدر بازی سختی نیست که شما برای به اتمام رساندن آن، مجبور باشید همه Ability‌های خود را آنلاک کنید. با این حال، چه کسی دوست ندارد که از حداکثر توانایی شخصیت خود استفاده کند؟ آن هم در دنیای عنوانی مثل Saints Row The Third Remastered! خبر خوب دیگر هم این است که فعالیت های جانبی بازی اذیت کننده نبوده و هم از لحاظ زمانی بهینه هستند و هم تنوع خوبی دارند. همه ما می دانیم که مراحل فرعی، به جز موارد خاص، در صورتی که طولانی شوند، می توانند کمی آزاردهنده باشند. سازندگان Saints Row The Third Remastered این موضوع را خیلی خوب می دانند و آن را هم رعایت کرده اند. از طرفی، به لحاظ تنوع هم، کلا فعالیت های جانبی بازی در وضعیت قابل قبولی به سر می برند. اگر به صورت کلی از گیم پلی بازی لذت ببرید، بعید است که Saints Row The Third Remastered به این راحتی ها برایتان تکراری شود.

 

 

وقتی از تنوع حرف می زنیم، صرفا بحثمان در رابطه با فعالیت های جانبی بازی نیست.

 

عنوان Saints Row The Third Remastered تنوع را در تقریبا همه چیز دارد. ماموریت های فرعی، ماموریت های اصلی، شخصی سازی، ماشین، سلاح و حتی محیط هایی که بازی در آن ها دنبال می شود. شما انوع و اقسام وسایل نقلیه را در شهر خواهید دید. حتی تانک و هلیکوپتر هم در Saints Row The Third Remastered غایب نیستند. پیش از این، در نسخه اصلی هم شاهد حضور چنین چیزهایی بوده ایم. منتهی این آفرها در Saints Row The Third Remastered گسترده تر هستند. همین موضوع هم باعث می شود که این بازی، حتی نسبت به نسخه اصلی هم متنوع تر به نظر برسد. کم نیستند افرادی که دوست دارند سوار یک تانک شده و شهر و هر ماشین و عابر پیاده ای که در Steelport می بینند را نابود کنند. این دسته از گیمرها، به این راحتی ها از Saints Row The Third Remastered دل نمی کنند. دنیای بازی این ظرفیت را دارد که در آن، تقریبا هر کاری که دوست دارید را انجام دهید. سیستم‌ها و مکانیک های بنیادین بازی طبیعتا بدون تغییر باقی مانده اند.

سیستم شوتینگ بازی، سیستم درایوینگ بازی و دیگر موارد این چنینی، تغییری نکرده اند. مکانیک های Saints Row The Third اکثرا در بهترین فرم ممکن قرار نداشته اند، ولی خب انتظارات را برآورده کرده اند. بنابراین، همچنان از این نظر، بازی Saints Row The Third Remastered بازی تقریبا بدون ایرادی است. دقیقا به یاد ندارم که آیا این مشکل در نسخه اصلی بازی هم بود یا خیر، ولی در این نسخه، سیستم کنترلینگ بازی گاهی اوقات آزاردهنده است. به طور کلی منتهی، گیم پلی بازی بدون تغییر مانده و البته همین انتظار هم می رود. اگرچه چندین سال از انتشار نسخه اصلی بازی گذشته، ولی همچنان گیم پلی بازی آزاردهنده نخواهد بود. این موضوع در رابطه با خیلی از بازی هایی که ریمستر شده اند، صدق نمی کند.

 

نقد Saints Row The Third: Remastered

گرافیک بازی، مهم ترین چیزی است که باید به آن بپردازیم.

از داستان بازی صحبت کردیم، از شخصیت ها گفتیم، به طور خلاصه در مورد مکانیک های گیم پلی بازی حرف زدیم، در رابطه با تنوع و ساختار مراحل اصلی و فرعی بازی هم بحث کردیم و حالا، نوبت به گرافیک بازی رسیده است. پیش از هر چیز، متاسفانه باید گفت که این بازی همچنان باگ دارد! به طور کلی، نسخه اوریجینال بازی هم از لحاظ فنی، بازی نسبتا پر ایرادی بود. منکر پیشرفت های گرافیکی نسخه ریمستر بازی نمی شوم، حتی گاهی اوقات این پیشرفت ها خیلی خوب هم به چشم می آیند. با این حال، برخی از مشکلات فنی همچنان می توانند از کیفیت بازی بکاهند. در کات‌سین‌ها، شما با مشکل فریم ریت رو به رو خواهید بود. در طول بازی، به انوع و اقسام باگ ها و گلیچ‌ها برخورد خواهید کرد. خب این ها مواردی هستند که به لحاظ فنی، ایراد محسوب شده و طبیعتا روی کیفیت نهایی یک بازی تاثیر می گذارند. عنوان Saints Row The Third Remastered در بحث فنی، بدون پیشرفت نسبت به نسخه اصلی عمل نکرده ولی خب برخی از مشکلات، همچنان در بازی دیده می شوند. با این حال، از کیفیت تکسچرها می توان راضی بود. یکی از انتقادهای من به Saints Row The Third کیفیت پایین تکسچرها و بافت ها بود. این مشکل در Saints Row The Third Remastered رفع شده است.

جلوه های بصری بازی در مجموع، جذابیت کافی را دارند. سازندگان در بحث تخریب پذیری عملکرد خوبی را خود بر جای گذاشته اند و بر روی جزئیات چهره کاراکترها نیز خوب کار شده است. اگر مشکلاتی نظیر افت فریم ریت و باگ را در بازی نمی دیدیم، می توان گفت که این ریمستر، یک ریمستر فوق العاده است. منتهی حتی اگر به این بازی صرفا به عنوان یک پیشرفت گرافیکی نگاه کنید، باز هم مشکلاتی را مقابل چشمان خود خواهید دید. عملکرد فوق العاده Saints Row The Third Remastered در بحث نورپردازی هم یکی از مواردی است که مرا شخصا، تحت تاثیر قرار داد. با بهبود پیدا کردن کیفیت جلوه‌های بصری، این موضوع خیلی بیشتر به چشم می آید. Steelport در مجموع شهر زیبایی است. به خصوص اگر با کنسول PS4 یا Xbox One خود به این شهر نگاه کنید!

وقتی از تنوع حرف می زنیم، صرفا بحثمان در رابطه با فعالیت های جانبی بازی نیست. عنوان Saints Row The Third Remastered تنوع را در تقریبا همه چیز دارد. ماموریت های فرعی، ماموریت های اصلی، شخصی سازی، ماشین، سلاح و حتی محیط هایی که بازی در آن ها دنبال می شود. شما انوع و اقسام وسایل نقلیه را در شهر خواهید دید. حتی تانک و هلیکوپتر هم در Saints Row The Third Remastered غایب نیستند. پیش از این، در نسخه اصلی هم شاهد حضور چنین چیزهایی بوده ایم. کم نیستند افرادی که دوست دارند سوار یک تانک شده و شهر و هر ماشین و عابر پیاده ای که در Steelport می بینند را نابود کنند. این دسته از گیمرها، به این راحتی ها از Saints Row The Third Remastered دل نمی کنند. دنیای بازی این ظرفیت را دارد که در آن، تقریبا هر کاری که دوست دارید را انجام دهید.

 

اگرچه بازی Saints Row The Third Remastered ضعف های خاص خود را دارد،

ولی خب می تواند برای چند ساعتی بازیکن را سرگرم کند. بخش داستانی بازی حدودا ۱۵ ساعت به طول خواهد انجامید و در میان مراحل اصلی بازی، شما همیشه این فرصت را دارید تا کارهای متفاوتی را انجام دهید. این کارهای متفاوت که در قالب یک‌سری فعالیت جانبی توسط سازندگان به شما پیشنهاد می شوند هم به تنهایی، این قابلیت را دارند که برای چندین ساعت بازیکن را در دنیای بازی نگه دارند. فراموش نکنید که نسخه اصلی بازی در سال ۲۰۱۱ منتشر شده و طبیعی است که شاید، ساختار کلی مراحل کمی قدیمی به نظر برسد. با این حال، این قدیمی بودن خیلی آزاردهنده نیست. عنوان Saints Row The Third را می تون بهترین نسخه سری Saints Row دانست و قطعا تجربه کردن ریمستر آن هم خالی از لطف نخواهد بود. البته به شرطی که به چنین بازی هایی علاقه داشته و بتوانید با سبک Saints Row The Third Remastered ارتباط برقرار کنید.

 

 

برای  دانلود بازی Saints Row The Third Remastered برای کامپیوتر کلیک کنید . 

 

منبع : گیم فا

نویسنده: admin
نظرات: بدون نظر
ADS

دیدگاه های کاربران

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

ان شاء الله یا اللهُ یا رَبِّ یاحَیُّ یا قَیّوم یاذَالجَلالِ وَالاکرام اَسئَلُکَ بِاسمِکَ اَلعَظیم اَلاَعظَم اَن تَرزُقََنی رَزقاً حَلالاً طَیِّباً بِرَحمَتِکَ الواسِعَه یااَرحَمَ الرّاحِمِین.


نرم افزار های ضروری